Pražská historie

Po stopách statečných: následujte pomocníky Gabčíka a Kubiše

Dlouho svou misi nacvičovali a i přes komplikace nakonec přinesla kýžené ovoce – smrt vrchního nacisty Reinharda Heydricha. Za jeden z nejvýznamnějších činů odboje druhé světové války však oba parašutisté zaplatili svým životem. A nejen oni. Na popraviště zamířily celé rodiny statečných Čechů, kteří se rozhodli Gabčíkovi a Kubišovi pomáhat. Vděčná Praha pořádá na konci srpna komentovanou prohlídku na místa, kde měli výsadkáři své spolupracovníky.

Dejte sbohem nudným lekcím z dějepisu, kde jsou tragické, ale i vzrušující kapitoly nedávné historie sepsány v pouhých bodech. Vyrazte na komentovanou procházku a dozvíte se více o tom, jak hrdinsky se zachovali Češi v době, kdy národ trpět pod nacistickou nadvládou.

Jakou roli hrála v celém projektu na likvidaci zastupujícího protektora organizace Sokol? I to se dozvíte na jedné z historických procházek, které vám umožňují dozvědět se více o novodobých dějinách hlavního města. Navštívíte mimo jiné i Vysočany, kde uvidíte domy, ve kterých žily rodiny, které parašutistům obětavě pomáhaly.

Sraz je 30. srpna v 18:30 před vchodem do supermarketu Billa na Proseku. Prohlídku si můžete rezervovat ZDE (http://www.prahaneznama.cz/akce-a-udalosti/za-spolupracovniky-kubise-a-gabcika-do-vysocan-nova-vychazka/), ale pozor, počet účastníků je omezen, zkontrolujte kapacitu. Vstupné je 160 korun pro dospělého, studenti a senioři zaplatí 110 Kč. Pokud se na sraz dostavíte bez rezervace, připravte si 50 korun navíc.

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *