Akce v PrazeKultura

Kino Pilotů uvede ty nejlepší izraelské filmy

Relativně nedávno zrekonstruované vršovické kino, které navazuje na tradici původního místního bijáku z 30. let., nabízí zajímavou dramaturgii. A nejinak tomu bude i v říjnu, kdy zde představí to nejlepší ze současné izraelské kinematografie.

Ve dvou sálech s názvy Luke a Han budou moct diváci shlédnout celkem 12 snímků, a to v rámci prvního ročníku Festivalu izraelského filmu Kolnoa (kol znamená v hebrejštině zvuk, noa pak pohyb). Doporučujeme např. autobiografický snímek Zelený princ, natočený podle knihy Syn Hamásu a vyprávějící příběh Mosaba Hasana Júsufa, nejstaršího syna jednoho ze zakladatelů Hamásu. Jako sedmnáctiletý byl Mosab zatčen za pašování zbraní a vyslýchala ho izraelská bezpečnostní služba, navzdory otcově oddanosti islamistickému hnutí se rozhodl stát izraelským špionem.  

Ujít si nenechte ani hit z letošních Karlových Varů Cukráře. Prvotina režiséra Ofira Raula Graziera, která vypráví o emigraci, samotě a hledání ztracené lásky, ohromila a dojala diváky karlovarského festivalu natolik, že po skončení promítání tleskali ve stoje.

Datum: 19. až 22. října 2017

Skoč na web

 

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *