Pražské novoty

Sofistikovaný rozhovor s Veronikou Štěrbovou o módě, Vánocích i mateřství

Módní scéna je plná začínajících talentů i zkušených návrhářů a návrhářek. Jednou z nich je i Veronika Štěrbová. Milovnicím sofistikované módy jistě není neznámá její značka Sophistic by Veronika. Její modely se nesou ve znamení ženskosti a variability. Veronika ovšem již není jen úspěšnou návrhářkou, ale také maminkou, a proto jsme se jí v rozhovoru zeptali, jakým směrem se vydává její tvorba nyní, i na to, jak se chystá na blížící se Vánoce.

Vzpomínáte si ještě na moment, když jste si řekla “budu návrhářkou”?

Už jako malá holka jsem říkala, že budu módní návrhářka, a to jsem ještě nevěděla, co vůbec tato profese obnáší.

Když byste měla několika slovy popsat svou tvorbu, jak byste ji charakterizovala?

Ženskost, sebevedomi a elegance.

Už je to pár měsíců, co jste se stala maminkou. Jak skloubit tuto novou roli s pracínávrhářky, abyste tím nezanedbávala ani jedno?

Prostě jsem od začátku věděla, že chci skloubit mateřství i práci… kde je vůle, je i cesta! Přiznávám, někdy je to náročné, ale mám kolem sebe šikovné lidi, na které se můžu spolehnout. O to je to jednodušší.

V nedávné době jste vytvořila svou první svatební kolekci, chystáte něco nového i pro blížící se plesovou sezónu?

Svatební kolekce „Řekla ano“ je velmi uvolněná, že se některé kousky dají použít i na večerní příležitosti. Samostatnou event kolekci nechystám.

 

 

A co takhle kolekce pro děti, respektive pro holčičky?

Něco se mi v hlavě honí…

Když si chcete vychutnat skutečně dobrou kávičku a chvíli vydechnout, kam v Praze vyrazíte?

Do Karlína. Je tam spousta krásných kavárniček a míst. Ale času na kávičku teď popravdě moc nemám. 😂

Řekněte nám, jak vypadají ideální Vánoce podle Veroniky Štěrbové.

Letos to budou první Vánoce s naší dcerou, takže se těším, že si postupně vytvoříme vlastní rodinné tradice a zvyky. Do této doby byly ideální Vánoce někde v teple u moře, pryč od shonu a konzumu. S miminkem už se na vánoční svátky koukám trochu jinak. Těším se, jak je bude vnímat ta dětská duše.

Předvánoční čas je rovněž spojen s řadou společenských událostí, koncertů a mnoha různých akcí. Čeká vás v Praze nějaká událost, které se už nemůžete dočkat?

Nikam se letos nechystám, noční mateřské povinnosti jsou nyní přece jen velmi náročné.

V současné době se na módní scéně objevuje celá řada mladých návrhářů a návrhářek. Jak moc je u nás těžké uspět v této oblasti?

Mám už za těch sedm let vybudovanou základnu stálých klientů, za což jsem velmi ráda. Dnes by se asi začínalo obtížněji. Je pravda, že dalších talentů na scéně přibývá, což je samozřejmě velmi dobře.

Zvyšuje se podle vás s narůstající konkurencí i kvalita služeb?

Ano, zvyšuje! Zvyšuje se kvalita, povědomí o lokální tvorbě i zájem ze strany zákazníků, vznikají nové firmy zaměřující se na výrobu textilu, galanterie a dalšího sortimentu.

V poslední době se to v módní branži hemží módními kritiky i takzvanou módní policií. Jak moc berete jejich hodnocení vážně?

Záleží, od koho ta kritika je…. ono estetično je velmi jednoduché i pro laika. A takto je třeba každou kritiku vnímat.

Vy sama nakupujete ještě u jiných módních značek či od jiných návrhářů, nebo se víceméně oblékáte do svých vlastních originálních modelů?

Převážně nosím svém oblečení.

A co vaše plány do budoucna? Poodhalíte nám, na čem momentálně pracujete a na co se mohou vaše klientky těšit?

Jako vždy – plánů a projektů v hlavě je několik. Těším se proto už na nový rok, až se pustím do realizace. Teď už jsem naladěná na Vánoce a práci trochu vypouštím. Takže přeji šťastné a veselé Vánoce, poklidný advent a ať je nový rok ve znamená splněných přání. 😘

 

 

Více o Sophistic by Veronika

 

Foto: Sophistic by Veronika

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *