Pražské novotyTOP

OBRAZEM: Pod „ekonomkou“ tečou milióny denně. Churchill právě polyká desítky tun betonu a železa

Tam, kde dříve vedly pražské hradby, v místech, kde končila Praha, kde ještě před 150 lety vznikaly první činžáky Žižkova a Královských Vinohrad, dnes vyrůstá monumentální komplex luxusních bytů a kanceláří. Přímo nad kolejemi Hlavního nádraží. Stavba postupuje nebývalým tempem.

Foto: únor 2018

Projekt se jmenuje Churchill. V polovině února položili slavnostní symbolický kámen představitelé společností Penta Real Estate v konsorciu se společností SUDOP. Vlastně už ale dávno nešlo o základní kámen. Železobetonové plochy a sloupy se už budují několik měsíců a co týden, to znatelný pokrok. Stačí se podívat na fotografie v čase.

Bylo to jedno z posledních nevyužitých větších míst v širším centru Prahy. Ale není žádná škoda, že se do svahu dnes zakusují bagry a lejí se desítky tun betonu.

Před 20 lety zde stávaly šeredné drážní budovy, místo bylo zarostlé, nevábné. Tak jak budí oprávněné kontroverze mnohá výstavba třeba na Václavském náměstí a v jádru města, tak zde developer naopak přispěje k tomu, že prostor již nebude jen drážním koutem, přes který musí lidé překlopýtat třeba do Vysoké školy ekonomické, která je hned nad tím.

Ještě před 150 lety zde byl konec Prahy

 

Kancelářské budovy, které u hlavního pražského nádraží Penta postaví, představují 30 100 m2 pronajímatelných ploch, z toho 3 700 m2 pro bydlení. Česká pobočka mezinárodní auditorské společnosti Deloitte se sem nastěhuje na začátku roku 2019. Do projektu Churchill plánuje Penta investovat 60 milionů eur.

Už teď je vidět, že do svahu pod „ekonomkou“ tečou milióny korun denně.

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *