Gastro

Proseccofest na Pražském hradě

Kdo by nemiloval Prosecco? Díky své lehké, podmanivé a šumivé chuti si získalo své příznivce napříč zeměmi. A právě šumivá vína budou hrát hlavní roli i na vůbec prvním ročníku festivalu Proseccofest na Pražském hradě.

V neděli 10. září od 11 do 17 hodin se v jedinečném areálu Svatováclavské vinice a Villy Richter na Pražském hradě uskuteční festival šumivého vína, který rozšiřuje nabídku již tradičních vinařských akcí, a to Tradiční Svátek růžových vín (1. května) nebo Svatováclavské vinobraní (28. 9.). Vstupné na Proseccofest ve výši 250 Kč zahrnuje tři vzorky po 0,1l a katalog šumivých vín. Degustační žetony je možné přikoupit během akce.

Vynikající Prosecco DOC, které pochází z vinařské oblasti Prosecco na severovýchodě Itálie, má slámově žlutou barvu a je pro ně charakteristické jemné, zato dlouhotrvající perlení. A pokud byste se nechali unést typickou vůní Prosecca, ucítíte bílé květy a jablka. Jedny z nejkvalitnějších vín přiveze na Proseccofest více než dvacet vinařů. Aby byl výběr vzorků Prosecca co nejreprezentativnější, zajišťuje jej Consorcio Tutela Prosecco DOC, což představuje vůbec nejvyšší italskou autorita, pokud jde o šumivá vína Prosecco.

Více čtěte zde
Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *