GastroPražské novotyTOP

Sladké mámení z Nuslí. Mladá cukrářka si plní svůj sen

Když vás přepadne chuť na sladké a namíříte si to do některé z pražských kaváren, je dosti pravděpodobné, že narazíte na dobroty z dílny Lucie Malé a její Sweet Company, která sídlí pražských Nuslích. Dokonalé větrníky, svatební i narozeninové dorty, cupcakes, cheesecakes tradičních i netypických chutí a mnoho dalších sladkých pochoutek spojuje jediné – kvalitní suroviny a láska ke sladkému.

Lucie Malá ze Sweet Company

Prozraď nám, jak ses vlastně dostala k profesionálnímu pečení?

Mým původním snem bylo provozovat malou příjemnou kavárnu. Nebylo to ovšem tak lehké, a proto jsem to nakonec vzala z jiné strany. Už jako malá jsem začínala nejprve s pečením a teprve až potom jsem se naučila vařit. K pečení jsem tak měla vztah již coby malá holka. Samozřejmě při pečení vánočního cukroví s mámou mě klasicky nejvíce bavilo ujídat syrové těsto z mísy. A mlsání mi zůstalo dodnes, čas od času tak neodolám a navštívím lednici u nás v práci.

Na co při pečení dortů a dalších sladkostí kladeš největší důraz?

Neznám téměř nikoho, kdo by občas nedostal chuť na sladké. To snad chutná úplně každému, a proto jsem lidem chtěla dát něco navíc. Když už hřeší a jedí sladké, tak ať na první ochutnání poznají, že jedí poctivé dobroty z kvalitních surovin, jako je mouka, máslo, cukr nebo vejce, a ne směsi, do kterých přidáte vodu, zamícháte a máte hotovo. O tom pečení rozhodně není. Základem jsou proto vždy kvalitní a čerstvé suroviny.

Vystudovala jsi obor diplomatické služby, nikdy jsi netoužila po práci na některé ambasádě?

Nedá se říct, že bych chtěla někdy pracovat na ambasádě. Spíš jsem vždycky toužila něco změnit, dokázat, být něčím přínosná – zkrátka takový spasitel (směje se). Na druhou stranu mě zajímalo takové to pozadí, co se jak děje, jak probíhají vyjednávaní a jak to všechno vůbec funguje. I když jsem věděla, že v této oblasti pravděpodobně nikdy působit nebudu, obor diplomacie jsem si vybrala, protože mě vše okolo zajímalo a zároveň bavilo.

Vzhledem k věku předpokládám, že jsi dosud neměla žádné zkušenosti s podnikáním. Co bylo v začátcích nejtěžší?

Začít, zrealizovat a vytrvat.

Když dostaneme chuť na dort, ve kterých kavárnách můžeme ochutnat tvé výrobky?

Pravidelně zavážím kavárny Head shot – kromě pobočky v Jungmannově ulici otevřeli nedávno kluci svou druhou pobočku v Palackého ulici, kudy projdete do Františkánské zahrady. Přímo tam najdete malou zahrádku, která je takovou oázou klidu. Moji srdcovou záležitostí je La Bohème Cafe, pro kterou mám opravdovou slabost.

Další kavárny jsou Cafe Pavilon, One cafe Harfa, restaurace Tie break na Štvanici, By the way bistro a u kluků z Peter’s apartment můžete ochutnat různé dortíky. Mimochodem je tam báječná atmosféra a navíc připravují vynikající snídaně, a proto tam moc ráda jezdím.

Kromě kavárenských dortíků a dezertů se věnuješ i pečení na svatbu. Co se aktuálně nejčastěji objevuje ve svatebních sweet barech?

Mezi oblíbenými svatebními dezerty nechybí například éclairs neboli francouzské odpalované pečivo s vanilkovým krémem, které se zdobí jedlým květem nebo čerstvým ovocem. Velmi populární a zároveň stylové jsou rovněž cake pops, mini i klasické tartaletky, nepečený cheescake do skla, mini cupcakes nebo mini větrníčky.

Jsi rodilý Pražák, uměla by sis přesto představit žít někde jinde? Co zahraničí, to tě neláká?

Řekla bych to asi takhle – zahraničí bych si představit rozhodně dokázala. Zbožňuji Itálii, jejich jídlo, víno, sladkosti, styl života, požitkářství – oni jsou pro mě zosobněním carpe diem/dolce vita. Navíc mají Alpy a moře – ideální kombinace. Jinak jsem ale Pražák každým coulem… miluji Prahu, je úchvatná.

Když zrovna netvoříš žádné dezerty, jak ráda trávíš volný čas? Jaké akce nikdy nevynecháš?

Nejraději a nejčastěji jsem se svými blízkými. Mám super kamarádky z vysoké, které s rodinou patří na první příčku. Mám ráda náplavku, trhy, Vinohrady, Letnou – všude si najdu něco, co mě baví. Moc ráda také chodím do kaváren, které zavážím, na kávičku a pokec. V týdnu na to bohužel není moc čas. A když se v Praze konají food festivaly a vinobraní, tak tam samozřejmě také rozhodně nemůžu chybět.

foto: Petr Pělucha

Najde se přece jen něco, co tě na Praze štve, nebo co ti zde chybí?

Jediné, co mě na Praze štve, je doprava. Kolony mě den co den ničí. Jinak bych uvítala více zeleně a upravených ulic. Super nápad měla například Tereza Zimová(@re.za_selfish), která před svým butikem v Korunní vysázela kytičky a celkově zvelebila okolí. Výsledek vypadal naprosto úžasně a to je přesně ono. Naneštěstí se samozřejmě najdou i takoví dobráci, kteří zahrádku jen tak pro zábavu ničí. Tohle nepochopím a je mi z toho smutno.

A co tě naopak na Praze baví nejvíce?

Je tu zkrátka všechno, co potřebuji k životu. Když chci mezi lidi, mám kam jít. Když chci do parku, mám jich na výběr hned několik, a o kultuře ani nemluvím. Praha je prostě láska na první pohled.

Více o Sweet Company zde.

 

Foto: Sweet Company

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *