Akce v PrazeKultura

V Lucerně a Atlasu začíná Festival německy mluvených filmů

Pražská kina Lucerna a Atlas budou ve třetím říjnovém týdnu hostit DAS FILMEST, který divákům nabídne téměř 40 snímků z Německa, Rakouska a Švýcarska.

Tématem letošního, již dvanáctého ročníku Festivalu německy mluvených filmů budou příběhy, které spojuje moc a bezmoc v nejrůznějších podobách. Festival bude opět rozdělen do tématických programových sekcí, ta s názvem (BEZ)MOC nabídne třeba nejnovější počin slavného režiséra Fatiha Akina s názvem Odnikud, který bude Německo reprezentovat příští rok na Oscarech. Dalším oscarovým kandidátem, tentokrát švýcarským, je drama Boží pořádek, zabývající se opožděným zavedením hlasovacího práva pro ženy ve Švýcarsku. Pozornost poutá i rakouský herec Josef Hader a jeho režisérská prvotina, tragikomedie Divoká myš.

Diváci se mohou těšit i na přehled filmů žánru sci-fi, v rámci kterého bude uveden legendární Metropolis Fritze Langa z roku 1927. Tradiční sekce DAS FILMFEST SPECIAL pak představí cenami ověnčené snímky, DIE DOKU nabídne ty nejlepší dokumenty a SHORTS zase nejzajímavější kraťasy. Novinkou bude program pro dětské publikum.

Datum: 18.10.-22.10. 2017, Kino Lucerna a Atlas

Skoč na web

 

 

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *