Pražské novoty

Mladá návrhářka z Vinohrad kouzlí s teplákovinou

Tepláky už dávno nejsou ohoz jen k televizi, do posilovny nebo na tréninky. Stylové tepláky mají v posledních letech zelenou. Své o tom ví i Petra Hušpauerová, která se svou maminkou v roce 2012 založila značku Appart, která je každým dnem populárnější.

Zkus nám popsat značku Appart třemi slovy.

Casual, cool, tepláky (směje se)

Když se řeknou tepláky, většině se vybaví pohodlí a domácí oblečení. Ty ses ale rozhodla tepláky a teplákovinu vůbec povýšit na vyšší úroveň – co tě k tomu inspirovalo?

To mám asi z dětství u babičky, kdy jsem trávila celé léto ve vytahaných a obyčejných teplákách (i ty jsem milovala), tak jsem asi někde vzadu v hlavě měla, že by to mohlo vypadat lépe, že i tepláky, kabáty, šaty prapůvodně určené jen pro doma nebo na víkend mohou vypadat stylově, když je promakaný střih, detail a nechybí láska k teplákovině.

Appart však nejsou jen tepláky. Co všechno se pod tvorbou značky Appart skrývá a komu jsou jednotlivé modely ušité na míru?

Máme ucelenou kolekci, kde najdete tepláky, kabáty, kulichy a šaty. Naši zákaznící jsou hodně rozmanití, ale to hlavní, co je spojuje, je, že se rádi oblékají pohodlné a stylové oblečení a samozřejmě lokální návrháře.

Značka Appart je rodinnou firmou, kterou zastupuješ ty a tvá maminka. Nedá mi to proto nezeptat se, co střet generací a názory na styl?

Moje mamka je stylová a nadčasová, takže v tomto ohledu střet rozhodně nemáme. Samozřejmě mě občas usměrňuje, ale ono je to potřeba. A hlavně mamka tepláky a šaty z naší kolekce nosí, takže je takovým důkazem, že naše kolekce nemají žádnou věkovou hranici.

Značka Appart má i svůj showroom na Praze 1 – jsou tam k vidění všechny modely z aktuální kolekce a je možné si je kdykoli přijít vyzkoušet?

Ano, jsme ve sdíleném showroomu BackYard s dalšími super českými designéry. Showroom se nachází v Jirchářích 8 na Praze 1 a otevřeno je od pondělí do pátku (13 – 19 hod). Snažíme se zazásobit, ale teď se nám lámou kolekce, přichází nová, tak tam úplně vše nemáme. Lepší je napsat nebo mi zvolat předem, zda tam konkrétní model a velikost je. Naší basic kolekci zákazníci momentálně také najdou i v nově otevřeném concept storu s lokálním designem Czech Labels & Friends v OC Chodov.

Peťo, bydlíš v Praze, kde je v ulicích vidět nespočet stylů oblékání. Který styl je ovšem tobě nejbližší?

Já sem pořád v letu, dílna – showroom – pošta, takže já preferuji pohodlí. Mám ráda takové ty na první pohled nesourodé kombinace, ale které vlastně na první pohled odráží vlastní identitu toho, kdo jej obléká.

V jakém outfitu tě tedy můžeme nejčastěji v Praze potkat?

Nejčastěji džíny nebo teplákové šaty s teniskama a koženou bundou a nejlépe vše černé nebo odstínech šedi, na barvy moc nejsem. Jinak miluju tenisky, mám jich hrozně moc, nevejdu se s nima do bytu.

A když už jsme zabrousili do pražských ulic, kde a jak nejraději trávíš svůj volný čas?

Bydlím na Vinohradech, nejblíže mám Riegrovy sady, tak tam si ráda občas sednu do trávy a rozjímám nebo si jen dám víno v oblíbené kavárně, kterou máme přes ulici. Jinak na pořádné odreagování musím vyrazit cvičit do posilovny nebo na jogu, která mě chytla až v poslední době.

A co když dostaneš chuť na dobré jídlo, kam vyrazíš?

Jím skoro vše, ale teď mám zase Pho období, a to mi nejvíce chutná v bistru na Jířího z Poděbrad nebo v Záhřebské. A pak mám s kamarádkou takovou obsesi v podobě klasických věnečků a ty mají nejlepší v Savoyi.

Závěrem nám prozraď, jaké jsou tvé plány do budoucna a na co se mohou fanoušci oblečení Appart těšit?

Připravujeme s partou spřízněných duší takový refresh Appartu, nyní již Appart Label, nové logo, web, kolekce, tak to mě momentálně dost zaměstnává, ale bude to stát za to a moc se těším, až to naším zákazníkům představíme!

Jinak já moc plánovat neumím, v životě se řídím tím, že ty správné věci přichází ve správný okamžik a spontánně. Pro mě je nejdůlěžitější, abych mohla pořád dělat, co mě baví a naplňuje.

Foto: Petra Hušpauerová, Appart

Více čtěte zde.
Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *