GastroTOP

10 TOP pražských kaváren, které jste vybrali vy

Tak tady jsou! Vybrali jste nejlepší pražské kavárny a napsali jste nám na facebook vaše doporučení. Káva rozhodně frčí. Vždyť Češi dosáhli 35. místa v celosvětovém průzkumu pití kávy. A počet kaváren, které se rozrostly v našem hlavním městě během posledních pár let, to dokazuje. Některé vynikají svým vzhledem, jiné sortimentem a některé nabízí zkrátka vše, co zákazník hledá. TOP desítka kaváren je zde.

TRICAFE, Anenská 3, Praha 1

Na kávu do centra

Na kávě záleží, tvrdí v TRICAFE na Praze 1, kde kromě výtečné kávy vždy dostanete i něco na zub. O sladkém nemluvě. A pokud patříte mezi příznivce veganské stravy, i pro vás se vždy něco najde. Příjemné prostředí připomínající pohodlí vašeho obývacího pokoje navíc dotvoří perfektní atmosféru. A když už je řeč o

café Louvre, Národní 22, Praha 1, Photo by Jan Prerovsky

správné atmosféře, nemůžeme vynechat ani klasiku v podobě Café Louvre, jehož historie se začala psát už v roce 1902. Kavárna Louvre je sázkou na jistotu. Tato tradiční kavárna v prvorepublikovém stylu vás pohostí jak kvalitní kávou, tak menším či větším jídlem.

Uvolněná atmosféra

O příjemnou atmosféru nebude nouze ani v kavárně Můj šálek kávy, která sídlí v samém srdci Karlína. Navíc vám k ní přibalí

Můj šálek kávy, Křižíkova 386/105 Praha 8 – Karlín

výběrovou kávu a poctivý domácí dortík. Jestliže se však často touláte po Vršovicích, zapište si do hlavy café Jen., která to rozjela ve stylu neformální sousedské kavárny a jak je vidět, tento koncept má úspěch. A co se týče kávy, ta pochází z britské pražírny Has bean coffee.

Café Jen., Kodaňská 37, Praha Vršovice

Kávové experimenty

Jestliže byste si kromě chutné kávy chtěli vychutnat i pořádnou snídani, namiřte si to do Žižkavárny. Kde ji hledat, název napovídá. Tato útulná kavárna své hosty hýčká lahodnými dezerty, hřejivými polévkami a dalšími dobrotami, které si můžete dát coby lehký oběd nebo večeři. Pouhý kilometr dál stojí za návštěvu

Žižkavárna, Kubelíková 13, Praha Žižkov

kavárna coffeerom., která se mnohým vryla do paměti nejen kávou, kterou vám zde připraví na míru, ale i naprosto neodolatelným avokádovým toastem. Věřte, nebo ne, na této pochoutce vzniká okamžitá závislost.

coffeeroom., Korunní 74, Praha Vinohrady

Jako doma

Pod názvem mamacoffee najdete hned čtyři kavárny jedné z prvních pražíren výběrové kávy u nás. Připravte se ovšem, že zde budete mít problém vybrat si jen jeden druh kávy. A aby toho nebylo málo, můžete vyzkoušet bábovku jako od babičky, mrkvový dort nebo kváskový chléb. Kavárna Kafe na dřevo je pro

mamacoffee, Londýnská 49, Praha 2

změnu důkazem toho, že za výbornou kávou a ojedinělým konceptem se vyplatí dojet. Najdete ji v parku Pilská v pražských Hostavicích. V jejich pravidelné nabídce nechybí například ani oblíbené raw zákusky.

Kafe na dřevo, park Pilská

V říši snů

Jako v pohádce se budete cítit, jakmile překročíte práh Kavárny snů na Novém Městě. Ať chcete, nebo ne, na tomto místě zapomenete na všechny své starosti. Výborná káva a snové dezerty jsou samozřejmostí. Každý den se ovšem můžete těšit i na vybrané speciality, které potěší oči i vaše chuťové pohárky.

IF Cafe Werichova vila

Kavárna IF Cafe nabízí hned tři možnosti, kde ji navštívit. Pokud se budete pohybovat v blízkosti Belgické ulice, Tylova náměstí nebo Werichovy vily, nepromeškejte šanci ochutnat skvělou kávu a k ní dokonalé dobroty cukrářky Ivety Fabešové.

Tak trochu jiná kavárna

Přestože je naneštěstí momentálně uzavřena, stále má mnoho fanoušků a uspěla i v naší anketě, a proto ji nelze

Kavárna co hledá jméno, Stroupežnického 10 Praha Smíchov

nezmínit. Řeč je o Kavárně co hledá jméno, kterou jste do října měli možnosti navštěvovat na pražském Smíchově. Odvážný koncept, výběrová káva, domácí dobroty a k tomu prostor s galerií vytváří perfektní místo pro vychutnání šálku lahodné kávy. Doufejme, že se nám dveře této netradiční kavárny opět brzy otevřou.

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *