Pražské novotyTOP

OBRAZEM: Na zbraslavské cyklostezce pokáceli staleté stromy

Je to jedna z nejoblíbenějších stezek pro cyklisty, bruslaře, chodce i pejskaře v Praze. Podél Vltavy od Braníka přes most Inteligence, kolem vyhlášeného stánku u Posledního Kelta pod Závistí u Zbraslavi až do Vraného nad Vltavou. Právě na této cestě byla minulý týden velká uzávěrka. Podívejte se proč.

K zemi šly vskutku monumentální kmeny prastarých stromů pamatujících třeba ještě První republiku. Větší část stromořadí zůstala, většinou šly dolů načaté větve. Některé obří kmeny ale už musely být také skáceny. Riziko bylo příliš velké.

Podívejte se, jaké kusy museli dřevorubci zdolat. Kdo šel kolem a měl „štěstí“, slyšel obrovskou ránu, když některý z velikánů padl.

Právě v prostoru u Posledního Kelta, kde si cyklisté už mohou dát třeba nefalšovanou čokoládu z pravé čokolády a z mléka, si se starými kmeny pohráli. Třeba z něho udělali obří křeslo. Nebo to zde vypadá na velké stoly.

Každopádně pěkná inspirace i pro další městské části, jak odkaz prastarých stromů ve městě zachovat ještě na další léta.

Jinak péče o stromy je na místě. Vlastník cesty, pozemku, na kterém stromy stojí, totiž odpovídá za to, pokud na někoho nebo na něco takový strom spadne a způsobí škodu či újmu na zdraví. Bývají z toho vleklé a drahé kauzy.

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *