Kultura

Národní divadlo se otevřelo dětem

Je příkladem vlastenectví, lásky k češství, silné vůle a projevem ducha, který se nikdy nevzdává. A zároveň je svatostánkem herectví, kde se hrají jen ty nejlepší kusy. Národní divadlo tentokrát otevřelo brány nejen hercům a divákům z celé republiky, ale i těm, kteří se chtěli dozvědět více o jeho historii. 26. srpna navíc měly tuto příležitost děti. Právě pro ně byla prohlídka přizpůsobena.

Nebylo třeba navléci si nejlepší nedělní šaty a kluci se nemuseli škrtit motýlkem. Důležité bylo mít otevřenou mysl a užít si možnost prošmejdit prostory v divadle, kam se jinak skoro nikdo nedostane. A u toho se ještě dozvědět takových novinek! Třeba něco o tom, jak se na stavbu budovy skládal celý národ. A to hned dvakrát, protože brzy po otevření vyhořelo! Kvíz ověří, jak bylo které dítě pozorné. Zapamatovaly si všechny, kdo namaloval motiv pro oponu? Šikovné malé účastníky exkurze čeká i sladká odměna.

Návštěvu si raději rezervujte

Děti čekala prohlídka v sobotu 26. srpna, vhodná byla pro školáčky od 6 let věku. Začala ve 14:00, sraz byl ve slavnostním vestibulu historické budovy. kapacita byla omezena na 2x 30 osob, vyplatilo se tedy návštěvu rezervovat na webu http://www.praguecitytourism.cz. Pro dospělého stálo vstupné 140 korun, dětský návštěvník si vystačil se stokorunou. Jistě nelitovali – který školák by neocenil možnost pochlubit se před spolužáky, že se procházel po stejných místech jako slavní herci?

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Podívejte se také

Zavřít