Pražské novoty

Stromovka se zvětší, park spolkne část výstaviště

Především teď v létě je pražská Stromovka oázou chladu a přírody ve vyprahlém městě. Pokud do parku tu a tam zavítáte, ať už provětrat běžecké obutí nebo jen tak vycházkovou chůzí či s piknikovým košem, možná vás potěší chystané změny. Stromovka se totiž rozroste! Zabere nevyužívanou část výstaviště. V budoucnu by tu měl dokonce vzniknout přírodní biotop ke koupání.

V současnosti už se bourá a demontuje více než 600 metrů dlouhý plot, který obě území odděloval. Jakmile celý padne k zemi, ke Stromovce se připojí území o ploše 23 113 metrů čtverečních! Stromovka se vůbec mění k lepšímu, prospěly jí revitalizace místních rybníků a brzy se tu otevře griloviště.

Plánovaný přírodní biotop je příjemný bonus. Jedná se o trend posledních let, kdy místo modrými kachličkami obloženého bazénu s chlorovanou vodou čeká plavce o mnoho přirozenější zážitek. O čistotu se většinou starají vodní rostliny v mělké zóně jezírka, které k sobě stahují živiny. Možná není voda úplně průhledná, zato nikomu nepodráždí kůži. Nezbývá než se těšit!

Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *