Akce v Praze

Pohádky o růžových slonech z pražské školky křtili v Luxoru

Pohádky z prostředí pražské Mateřské školky na Hájkově ulici se křtily v pražském Luxoru. Jsou o růžových slonech, kteří s pražskými dětmi zažívají nejrůznější dobrodružství.

Jedná se o sérii moderních svěžích pohádkových příběhů, v nichž ústředním motivem je soužití dětí z Mateřské školky Hájkova s růžovými slony, kteří se mezi nimi jednoho dne objeví. Publikace je určena především pro děti ve věku 4–6 let. Obsahuje tucet a jednu pohádku o výchově k pořádku, respektování druhých, významu přátelství a smyslu pro spravedlnost.

Křest knihy Růžoví sloni. Na snímku autorka knihy Věra Rebon, cukrářka Anna Janoušová

Na druhém snímku je Věra Rebon s cukrářkou Hanou Janoušovou z cukrářského projektu „Od Haničky, od srdíčka“ s růžovými slony z Mateřské školky Hájkova v marcipánovém provedení.

I dospělí s duší dítěte se musí smát, když je paní učitelka z mateřské školky v Hájkově ulici číslo jedna velmi zaskočena, až ztratí dech, když učí děti, že sloni žijí v Africe a Indii a jsou šediví a nejednou jí oknem přiletí, a u stropu plachtí tucet malých růžových slonů. Růžoví sloni se také poučí, že peníze si mohou půjčit, jen když vědí, že je budou moci vrátit, že nejde jen jednomu vrátit z peněz půjčených od druhého a když nemají peníze, že si třeba škodu musí odpracovat.

Věra Rebon je umělecký pseudonym. Je bývalou herečkou, která se nakonec místo herecké dráhy vydala na cestu prozaičtější, ale neméně dramatickou – stala se učitelkou v mateřské školce a vychovatelkou na základní škole.

Pohádkovou knížku Růžoví sloni na svět doprovodilo také originální dílko, růžový slon, vyrobený z nafukovacích balónků. Vyrábí je Dave. Jinak mu nikdo neříká. Potkáte ho celkem pravidelně odpoledne na Václavském náměstí. Hbité prsty z balónků dělají nejrůznější dětmi oblíbené figurky. Prodejem postaviček z balónků pomáhá neziskové organizaci Ulice dětem, která se snaží rozvíjet sport, například parkur, mezi dětmi, tedy vytvářet více sportovních příležitostí ve veřejném prostoru.

Štítky
Show More

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *