Sport

Golfistky v Berouně si zahrají o sedm milionů, partnerem je Lexus

Pátý ročník golfového Tipsport Czech Ladies Open se uskuteční od 23. do 25. června 2023. Dějištěm turnaje Ladies European Tour bude počtvrté za sebou hřiště Royal Beroun Golf Clubu.  Prize money je 300 000 eur, v přepočtu téměř sedm milionů korun. Partnerem turnaje je Lexus.

Celkem se na Ladies European Tour 2023 hraje o rekordních 35 milionů eur. Česko patří mezi 21 pořadatelských zemí série a letos má také rekordní zastoupení hráček na LET. Hrací karty drží loňské turnajové vítězky Jana Melichová, obhájkyně titulu na Tipsport Czech Ladies Open, a Klára Davidson Spilková po vítězství na KPMG Irish Women´s Open.

Díky historickému prvenství na druhé evropské sérii LET Access má plnou hrací kartu také Sára Kousková a Tereza Melecká, které úspěšně zvládla kvalifikační školu ve španělské La Manze, kde také velmi dobře hrála Tereza Koželuhová a uhrála si tzv. částečnou hrací kartu. Účast na přibližně třičtvrtě turnajích zajišťují úspěšné výsledky z roku 2022 Kristýně Napoleaové, zejména druhé místo na Aramco Saudi Ladies.

Nejlepší v průběžném pořadí evropského žebříčku Race to Costa del Sol 2023, na 11. místě, je po třech Top 10 umístění za sebou na začátku sezony Klára Davidson Spilková. Ta spolu se všemi zmíněnými hráčkami je přihlášena právě do Berouna, kde by měly startovat zároveň další domácí profesionálky, mezi něž patří Šideri Váňová, Kateřina Vlašínová a Eva Koželuhová, spolu s minimálně nejlepšími čtyřmi českými amatérkami. Jedno hrací místo obdrží také domácí Royal Beroun Golf Club.

Divácké vstupenky lze zakoupit již nyní na ticketportal.cz. Jednodenní vstupenka stojí 100 korun, zatímco třídenní permanentka 200 korun.

Více informací naleznete na stránkách www.czechladiesopen.cz

Show More

Související články