Co v Praze milujemeTOP

Návrhář Jan Černý představuje oblíbená místa v Praze

 Módní návrhář Jan Černý coby ambasador značky Lexus v rámci nového obsahového projektu J.A.N. ukazuje svá oblíbená místa v Praze i jinde v České republice. Vybrané destinace projíždí modelem Lexus UX ve vlastním designu.

První díl seriálu z produkce českého zastoupení značky Lexus začíná v Praze u funkcionalistické Müllerovy vily na Ořechovce. Chybět ale nebude například Janův rodný Zlín, kde i studoval a kam se stále rád vrací.

Autory nového seriálu jsou produkční společnost Yoda Production, která s českým Lexusem dlouhodobě spolupracuje, fotografie pořídila Lucie Cápková. Stejný tým tvoří současně také obsah pro české zastoupení Toyoty.

Módní návrhář Jan Černý se stal novým ambasadorem automobilky Lexus na začátku minulého roku. Je součástí rodiny, do níž patří šéfkuchař Zdeněk Pohlreich nebo herečka Tereza Ramba. Od loňska je novou ambasadorkou showroomu Lexus Průhonice také herečka Hana Vagnerová, která stejně jako Černý jezdí Lexusem UX s hybridním pohonem.

 

Jan Černý je jedním z nejúspěšnějších českých návrhářů pánské streetové módy. Jako první si svůj vůz také navrhl. Jeho Lexus UX zdobí motiv Rorschachova testu, typický i pro oblečení, které Jan pod vlastní značkou navrhuje.

Ve své tvorbě se soustředí na pánské oblečení, ale jeho typický motiv zdobí i tenisové šaty, které Jan navrhl pro tenistku Barboru Strýcovou, která je pro změnu ambasadorkou české Toyoty. V šatech od Jana si zahrála prestižní turnaje Rolland Garros i Australian Open.

„Lexus se v Česku zaměřuje na zajímavé české osobnosti a atraktivní místa. Zároveň celosvětově podporuje mladé designéry a nechává je i navrhovat vlastní design aut. Tento projekt je tedy vyjádřením filozofie značky jak v Česku, tak v globálním měřítku,“ říká PR manažerka Toyoty a Lexus Jitka Jechová.

Show More

Související články