TOP

Creative Dock Group získala německou FoundersLane a stává se největším nezávislým hráčem na světě

Creative Dock Group, která se zabývá tvorbou firem a technologických projektů na míru, získala německou společnost FoundersLane. Akvizicí se Creative Dock Group stal největším nezávislým hráčem na světě v kategorii budování firem (tzv. corporate venture building). Celkový roční obrat skupiny během dvou let vzroste na více než 100 milionů eur a v dalších letech by se měl zvyšovat padesátiprocentním tempem.

Skupina bude do konce roku zaměstnávat přes 600 pracovníků v sedmi pobočkách s centrálami v Curychu, Praze, Berlíně a Rijádu.

Creative Dock a FoundersLane dosud vytvořily na zakázku více než stovku firem v oblasti fintech, elektronických tržišť, maloobchodu, logistiky nebo e-zdravotnictví. Jejich cílem je, aby vytvářená řešení byla dostupná pro zhruba jednu miliardu lidí na celém světě.

„Se společností FoundersLane spolupracujeme již dva roky a naše partnerství se za tu dobu ještě upevnilo. FoundersLane úspěšně spoluvytváří kategorii budování firem, a proto jsem rád, že je mohu přivítat v rodině Creative Docku. Naším hlavním cílem je nejen vytvářet hodnotné společnosti a zisk pro naše klienty, ale také chceme pozitivně ovlivňovat životy lidí. Chceme vytvořit společnosti a produkty, které budou v příštích pěti letech využívat na jednu miliardu lidí po celém světě,“ říká zakladatel a generální ředitel Creative Dock Martin Pejša. Creative Dock byl jednou z prvních společností, která před deseti lety začala stavět digitální firmy a projekty na klíč.

„Budování firem jako samostatná kategorie je na vzestupu a již nyní je alternativou k investicím do rizikového kapitálu. Věřím, že skupina Creative Dock dokáže přetvořit trh a přenese tento specifický segment do jádra trhu podnikových služeb. Naší snahou je, aby vedoucí pracovníci při jednání o vytvoření venture projektu volali v první řadě Creative Dock. Pro klienty obou společností znamená akvizice rozšíření možností. Ať už díky rozmanitosti služeb, hlubokým znalostem jiných průmyslových odvětví nebo schopnosti lépe škálovat projekty po celé Evropě. Během několika příštích let celá skupina Creative Dock vybuduje stovky podniků,“ dodává spoluzakladatel a generální ředitel FoundersLane Felix Staeritz.

Akvizice dělá z Creative Dock Group největšího nezávislého hráče v rychle rostoucí kategorii tvorby firem, v překladu corporate venture building (CVB). Skupina Creative Dock přepokládá více než 50procentní roční růst této kategorie, která má globální hodnotu stovek miliard euro. Creative Dock Group je novým nezávislým lídrem vedle poradenských firem jako jsou BCG Digital Ventures a Leap by McKinsey.

Blízký východ pokročil v digitálních technologiích

FoundersLane má velmi silný tým nejen v Německu, ale také v Saúdské Arábii. Blízký východ přitom za poslední desetiletí výrazně pokročil v přijímání digitálních technologií. V důsledku toho je digitalizace zásadní součástí národních vizí a plánů rozvoje v celém regionu. Saudská Arábie, jako největší ekonomika v Perském zálivu a největší světový vývozce ropy, usiluje prostřednictvím digitalizace o zvýšení svého podílu na neropném hrubém domácím produktu ze 16 procent v roce 2016 na 50 procent do roku 2030.

Akvizicí Creative Dock získá silnou pozici v regionu Blízkého východu a severní Afriky, kde skupina plánuje v příštích pěti letech investovat přes 100 milionů eur.

Creative Dock nedávno koupil přední švýcarskou inovační firmu Spark Works a německou Rohrbeck Heger, která je vedoucím evropským hráčem v oblasti strategického plánování a foresightingu.  Creative Dock Group tak za posledních 12 měsíců vynaložila na akvizice 55 milionů eur.

Mezi klienty FoundersLane patří například E.ON, Vattenfall, Adidas, Allianz, Trumpf nebo Saptco. Zákazníky Creative Docku jsou Société General, Raiffeisen Bank International, Avast, Škoda Auto, Mondeléz, Talanx Group, SwissRe, Vodafone či Veolia.

O Creative Dock

Creative Dock uvedl na trh více než 65 společností v devíti zemích. Na českém trhu je známý zejména díky službě Zonky, kterou stavěl pro Home Credit. Mezi jeho současné projekty v tuzemsku patří věrnostní program v aplikaci Můj Albert nebo projekt Domy sobě pro společnost Veolia, který řeší energetické úspory pro bytové domy. Dále například Digitální dílna, která staví weby malým podnikatelům ve spolupráci s VISA a Komerční bankou, nebo projekt Nafirmy, který představuje peer-to-business půjčky malým firmám a živnostníkům ve spolupráci s J&T bankou. Na přelomu minulého a letošního roku se firma rozrostla o inovační švýcarskou společnost Spark Works a německou foresightingovou firmu Rohrbeck Heger.

O společnosti FoundersLane

Společnost FoundersLane, přední tvůrce firem a technologických projektů v segmentech klimatu, zdraví a mobility, založili v roce 2016 Felix Staeritz, Andreas von Oettingen a Michael Stephanblome. Tým vyvíjí digitální obchodní modely spojením agility a myšlení technologických podnikatelů se silou korporací. FoundersLane čerpá z více než 20 let zkušeností zakladatelů s budováním nových společností. FoundersLane sdružuje více než 100 zakladatelů, odborníků a podnikatelů s odbornými znalostmi v oblasti medicíny, zdravotnictví, klimatu, moderních technologií, jako je konektivita internetu věcí, umělá inteligence a strojové učení. Mezi klienty a partnery patří malé a střední podniky a korporace, například Trumpf, Vattenfall, Henkel a Baloise. FoundersLane působí v Evropě, MENA regionu a Asii s kancelářemi v Berlíně, Kolíně nad Rýnem, Vídni a Rijádu.

Show More

Související články